СУ "Методий Драгинов"

Училищен вестник

Ден на здравословното хранене

На 30.11.20017г. в СУ "Методий Драгинов " бе проведен ден на здравословното хранене с учениците от ЦДО. С голям интерес те изгледаха презентацията и участваха в беседата,  от която разбраха как да се хранят, за да растат здрави и силни. кои храни да влизат редовно в седмичното им меню и кои храни да избягват.
    На този ден бе посветена и изложба от рисунките на малките художници. В нея намериха място  най- здравословните храни и  толкова вкусните, но вредни храни, които не трябва да ядем. Малките кулинари от 4. клас пък показаха как трябва да изглежда здравословната закуска. Те приготвиха здравословни сандвичи и плодови салати, които бяха не само вкусни, но и красиви, защото храната се оценява първо с очите.

Публикувано на 10.12.2017